30 Mayıs 2017 Salı

Landoll Nashi Argan Sampuan

Landoll Nashi markasının şimdiye kadar bir kaç ürününü severek kullandım, geçtiğimiz ay ise markanın Argan Şampuanını deneme fırsatım oldu ve artık elimdeki şişe bitmek üzere olduğuna göre yorumlarımı sizinle paylaşmak istedim.

Blogumda yer alan bir diğer Nashi Argan ürünün yazısını okumak isterseniz → Nashi Argan Nemlendirici Sprey Maske

Landoll Nashi Argan Şampuan


Landoll Nashi Argan Şampuan tüm saç tipleri için uygun olup, saçın ideal nem dengesini koruyarak doğal bir yumuşaklık ve parlaklık sağlamayı vaat ediyor. İçeriğinde SLS, paraben, fosfat bulunmadığı belirtiliyor. İçeriğini merak edenler aşağıdan inceleyebilirler, argan yağı'nın içerik listesinde en alt sıralarda olmaması güzel 💆

Landoll Nashi Argan Şampuan

Daha önceden başka markaların da argan yağı içeren şampuanlarını deneme şansım oldu ve çoğundan memnun kaldım, genel olarak argan yağı içeren ürünler saç tipim ile iyi anlaşıyor diyebilirim. Eskiden çok çabuk yağlanan saçlara sahiptim ancak yıkama rutinimi 2 günde 1'e indirerek bu durumu nihayet değiştirdim (tabii beslenmenin de etkisi mutlaka olmuştur 🍎 ) Artık saçlarım eskisi gibi yağlanmıyor ve bu nedenle bu tür nemlendirici etkisi olan şampuanlar ile daha iyi anlaşabiliyorum. 

Landoll Nashi Argan Şampuan

Landoll Nashi Argan Şampuan'ın etkilerine gelecek olursam; 
 • Saçlarımı kirden güzel arındırıyor ve temizlik hissi sağlıyor. Bazı şampuanlarda olduğu gibi köpürmesinde herhangi bir sıkıntı yok, yeteri kadar köpürüyor diyebilirim (benim gibi hemen hemen hiç köpürmeyen şampuanlar ile yıkanırken zorlananlar için belirtmek istedim 😐 ) 
 • Benim saçlarımda vaat ettiği gibi yumuşaklık ve parlaklık sağlıyor ancak okuduğum bazı yorumlarda kullananlar saçlarını sertleştirdiğini söylemişler. Ben kesinlikle böyle bir durum yaşamadım ama yine de ekstra bir yumuşaklık için şampuandan sonra saç uçlarıma saç kremi uyguluyorum. 
 • Saçlarıma ağır gelmedi, hızlı yağlanmalarına neden olmadı. 
 • Şampuanı kullandığım süre boyunca saçlarıma ekstra bir bakım yapamadığım ve haftada 1-2 defa düzleştirici (veya maşa) kullandığım halde uçlarında kırılma vs oluşmadığını fark ettim.
 • Çok güzel, sandal ağacı ve vanilya karışımını çağrıştıran bir kokusu var. (Zaten bu markanın bütün ürünleri böyle çok güzel kokuyor 💕)
 • Bu arada şampuanın ambalajında boyalı saçların da rahatlıkla kullanılabileceği, boyanın akmasına, bozulmasına neden olmayacağı belirtilmiş. Benim saçlarımda bitkisel boya var (ki malum normal boyaya göre bitkisel boyalar daha hızlı akar genellikle) gerçekten boyada akmaya neden olmadı. (Merak edenler için Phyto'nun boyasını kullanıyorum ve çok memnunum)

Landoll Nashi Argan Şampuan

Kısacası ben Landoll Nashi Argan Şampuan'dan memnun kaldım, benim için tek eksi yanı fiyatı, ithal olduğu için (İtalyan menşeli bir marka) olsa gerek fiyatlar biraz yüksek tutulmuş. Örneğin 200 ML'lik şampuan yaklaşık 40-45 TL iken 500 ML olan yaklaşık 70-80 TL civarında, bir şampuana bu kadar para vermektense belki daha uzun süre etki edecek bir bakım ürününe vermek isteyebilirsiniz, sonuçta artık sülfat ve paraben içermeyen uygun fiyatlı şampuanlar da mevcut piyasada. Nashi Argan serisinden bir ürün denemek istiyorum derseniz Nashi Argan Yağı'nı tavsiye ederim. 

Siz Nashi Argan ürünlerini denediniz mi, favoriniz hangisi oldu?


6 yorum:

 1. Bu benim eşimin favorisi! Argan yağlı her şampuanı seviyor ama Nashi'yi bir ayrı seviyor. Ben de o bahsettiğin spreyin hastasıyım! Güle güle kullan Ayşegül'cüm, sevgiler!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eşin de benim gibi demek ki Başak'cım ben de içinde argan yağı olan şampuanlarla iyi anlaşıyorum :) Çok teşekkürler canım, bakım yağı'nı da tavsiye ederim :* Çok sevgiler

   Sil
 2. argan yağı ağır gelse de bu şampuan kullandığım en iyi şampuanlardan biridir benim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de sevdim canım, fiyatı biraz daha uygun olsaydı kullanmaya devam ederdim ama daha uyguna benzer performans gösteren şampuanlar da var :)

   Sil
 3. fiyatı oldukça pahallı ben alamam şahsen

  YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.