1 Haziran 2017 Perşembe

Silikon Makyaj Süngeri (Tarko Lionesse Jelly Sponge)

Kozmetik dünyasında sürekli yeni ürünler çıkıyor, ben şahsen bu yenilikleri takip etmekte zorlansam da instagram sayesinde (iyi kötü) herşeyden haberimiz oluyor, son dönemde çıkan ve bir anda tüm dünyada ün yapan ürünlerden biri de silikon makyaj süngerleri. Geçtiğimiz ay deneme fırsatı bulduğum Tarko Lionesse Silikon Makyaj Süngeri bugün bloga konuk oluyor.

Silikon Makyaj Sungeri (Tarko Lionesse JellySponge)

Tarko Silikon Makyaj Süngerleri fondöten, kapatıcı gibi ürünleri cilde homojen bir şekilde dağıtmayı vaat ediyor. Şeffaf, pembe ve mavi olmak üzere 3 renk seçeneği var, ancak rengi elbette ürünün performansını değiştiren bir etken değil. Ürün, ince plastik bir kılıfın içinde yer alan jel yapılı bir silikon ve tahmin edeceğiniz gibi yumuşak yapıya sahip. Bükerek burun kenarları, göz altı gibi daha ufak bölgelere uygulama yapabiliyorsunuz.

Silikon Makyaj Sungeri (Tarko Lionesse JellySponge)

Silikon makyaj süngeri hakkında yorumlarıma geçelim (ki bu yorumları sanırım piyasadaki muadiller için de geçerli sayabiliriz, çünkü bildiğim kadarıyla hepsi benzer yapıya sahip);
 • Öncelikle bu tür silikon süngerler ürün emmediği için gerçekten ürün tasarrufu yapmanızı sağlıyor. Yani üzerine ne kadar ürün sürerseniz tamamı cildinize dağılıyor, bu nedenle azıcık miktar yeterli oluyor. Hatta yanılıp fazla ürün sürmeyin çünkü yayması çok zorlaşacaktır. 
 • Ben ancak ikinci denemede süngeri tam olarak nasıl kullanacağımı keşfettim; Ürünü yayarak uygularsanız cildinizde çizgilenmeler oluşuyor, bu nedenle uygulama yaparken ürünü biraz yayıp ardından tampon hareketler ile dağıtmak gerekiyor. Tampon hareket ile uygulama yaptığınız zaman daha iyi sonuç alıyorsunuz, ancak yine de sünger veya fırça gibi ürünü tamamen cilde yediremiyor. Fondöten cildimin üzerinde bir tabaka gibi kalıyor hissine kapılıyorum ne yazık ki 😐
 • Göz altına kapatıcı uygulamak için çok kullanışlı bulmadım, zira kapatıcıyı cilde yaymak ekstra bir efor gerektiriyor ve göz altı gibi hassas bir bölgeye ürün yaymak için çok uğraşmak istemiyorum. 
 • Ürünü temizlemek çok kolay ve hijyen açısından diğer aplikatörlere göre kesinlikle bir adım önde, her yıkamada ilk aldığınızdaki gibi tertemiz oluyor. 
Merak edenler için fiyat bilgisi de vereyim; Tarko Lionesse silikon süngerin fiyatı yaklaşık 16 TL civarında (ama biraz araştırırsanız internette çeşitli sitelerde daha uyguna bulmak da mümkün ✌ )

Kısaca şöyle özet geçebiliriz;

Silikon makyaj süngerlerin kesinlikle bazı avantajları var, ancak iş uygulama yapmaya gelince ben makyaj fırçalarını veya Beauty Blender'ı (ya da daha ucuz alternatif olarak H&M'de satılan makyaj süngerlerini) tercih ediyorum. Her ne kadar silikon süngerler ürün tasarrufu sağlıyor olsalar da, ürünü yaymak ekstra bir efor gerektiriyor, bu durum da benim pek tercih ettiğim bir şey değil (pratik uygulama benim için en önemli şey, çünkü makyajımla uzun uzun uğraşmaya vaktim olmuyor )

(Bu arada Beauty Blender makyaj süngeri hakkında blog yazımı güncelledim, okumak isterseniz; → Beauty Blender Yorum )

Silikon Makyaj Sungeri (Tarko Lionesse JellySponge)


Bu arada şunu da belirtmeden geçemeyeceğim bunlar benim kişisel tecrübelerim, biliyorum ki bu tür silikon makyaj süngerlerini deneyip memnun kalanlar da var. Hatta aranızda silikon makyaj süngerlerini deneyenler varsa lütfen yorumlarınızı paylaşın, çünkü sizin görüşlerinizi de merak ediyorum.

4 yorum:

 1. Ben de Bonica'nın silikon süngerini denemiştim; gerçi "hepsi aynı olabilir" yorumuna da katılıyorum; yani ne kadar farklı olabilir ki? Yalnız ben fondöteni cildime tamamen yedirebildim bu sünger ile; göz altlarım için de krem formundaki ürünleri uygulamak daha kolay oldu (corrector kullanmam gerektiyse mesela). Ama hiçbir makyaj aksesuarı nemli yumurta süngerin verdiği sonucu vermiyor; en azından benim cildimde... Güle güle kullan Ayşegül'cüm, sevgiler!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Başak'cım fondöteni iyice yedirmek için sünger ile uğraştığımdan daha fazla efor harcamam gerekiyor, onda bile istediğim o pürüzsüz görünümü elde edemedim. Göz altı için şu aralar oval fırça kullanmaya başladım ama nemli sünger benim göz altım için en iyi aplikatör sanırım :)) Çok teşekkürler canım yorumlarını paylaştığın için :*

   Sil
 2. ben uygulama şeklini beğendim biraz el alışkanlığı gerektiriyor o ayrı zamanım olduğunda bu silikon sünger ile uyguluyorum makyajımı ama normal günler için H&M makyaj süngerleri benim de tercihim .-))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet ben de ilk uygulamadan sonra biraz daha alıştım ama süngerin ve özellikle oval fırçaların verdiği o his çok daha hoşuma gidiyor ve 10 saniyede yayıyorum fondöteni...o kadar uğraşmak pek işime gelmiyor açıkçası :)) Ama yeni ürün denemek güzel bir şey o ayrı :)) Sevgiler

   Sil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.